40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

3 sierpnia 2018 r. po Mszy Świętej celebrowanej przez metropolitę lubelskiego arcybiskupa Stanisława Budzika wyruszyła 40. Jubileuszowa Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest „Owocem ducha jest miłość”. - Chodzi o to, by odkrywać w sobie radość, miłość, ciepło, życzliwość, przenosić te emocje do relacji w społeczeństwie, życiu zawodowym.

Wśród 2 tysięcy pątników nie zabrakło również pielgrzymów z Kurowa. Osoby z naszej parafii pielgrzymują w grupie 10, której przewodnikiem jest ks. prof. Piotr Goliszek. Tradycyjnie w służbach medycznych możemy spotkać naszych rodaków: Mirka "Tygrysa" Szozdę oraz Stanisława Kruka.

Pielgrzymi po przejściu w ciągu 12 dni około 320 km dotrą na Jasną Górę 14 sierpnia. W poniedziałek pątnicy opuścili Archidiecezję Lubelską, przechodząc przez most na Wiśle w Annopolu.

Pożegnanie grupy 10  po posiłku w Dzierzkowicach.

Wszystkie 619481

Currently are one guest and no members online