Minione wydarzenia

Boże Ciało. Procesja ulicami Kurowa 2018

Pierwsza Komunia Św. 2018

Szczególne podziękowania od Rady Duszpasterskiej dla Pań Katechetek Katarzyny i Bogusławy za trud przygotowania dzieci.

Rada Duszpasterska na III Forum Polskich Ormian

Na zaproszenie Ministra Diaspory Ormiańskiej oraz Ambasadora Republiki Armenii w Polsce, 19 maja 2018 przedstawiciele Rady Duszpasterskiej uczestniczyli w Trzecim Forum Polskich Ormian.

Była to okazja do uzgodnienia z Jego Ekscelencją Edgarem Ghazaryan szczegółów harmonogramu końcowych przygotowań do poświęcenia chaczkaru - daru Republiki Armenii dla Kurowa. Z propozycją odprawienia ormiańskiej Mszy św. w  Kurowie wystąpił ks. prof. prałat Józef Naumowicz, co spotkało się z aprobatą ks. proboszcza Wiesława Cieszko. Przeprowadziliśmy rozmowy z prezesami stowarzyszeń ormiańskich:  Panem Maciejem Bohosiewiczem oraz Panem Janem Abgarowiczem. O współpracy naszej parafii z Diasporą Ormiańską poinformowaliśmy również przedstawiciela Marszałka Senatu.

Pielgrzmka do Amerykańskiej Częstochowy

Maj to szczególny miesiąc, w którym w sposób wyjątkowy czcimy Maryję. Przy licznych figurach odprawiane są nabożeństwa majowe, nawiedzane są miejsca związane z jej kultem.

13 maja 2018 w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i 101 rocznicę Objawień Fatimskich, kilkoro naszych parafian odbyło pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w stanie Pensylwania - Amerykańskiej Częstochowy.

Centralnym miejscem świątyni jest kościół zaprojektowany przez polonijnego architekta George’a Szeptyckiego, z repliką obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dolna część kościoła została zaprojektowana w ten sposób, aby przypominała wnętrze kościoła na Jasnej Górze w Częstochowie. W czerwcu 1986 roku w westybulu świątyni została umieszczona urna z sercem Ignacego Paderewskiego.

Pamiętamy, że kilka lat temu ks. Wiesław Cieszko wraz z przedstawicielami naszej Parafii zawiózł do Doylestown ryngraf ufundowany przez Parafię i Gminę Kurów jako wotum dziękczynne za kanonizację Jana Pawła II.

Zlot motocyklistów 2018

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę maja 2018, z okolicznych miejscowości przyjechało do naszej Parafii kilkudziesieciu motocyklistów, aby uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej w ich intencji. Mszę św. odprawiał ks. proboszcz Wiesław Cieszko, który w homilii przybliżył nam historię tych pojazdów. Po poświęceniu motocykli wspólnie grillowaliśmy przed budynkiem domu parafialnego. Następnie część uczestników udała się do Sanktuarium w Wąwolnicy.

Wspomnienie św. Floriana 2018

3 Maja 2018 w Parafii Kurów

Wizyta ks. infułata Grzegorza Pawłowskiego

W niedzielę 29 kwietnia gościliśmy  w naszej parafii ks. infułata Grzegorza Pawłowskiego (Jakub Hersz Griner). W roku bieżącym ks. Pawłowski obchodzi 60 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Wizyta w Kurowie wpisuje się w cykl odwiedzin miejsc, w których ks. infułat pracował przed wyjazdem do Ziemi Świętej w 1970 roku. Ks. Pawłowski był wikariuszem w Kurowie w latach 1966 - 1967. Ks. infułat głosił homilie na Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 oraz 12.00, w których przybliżał nam historię swojego życia. Po każdej Mszy św. można było nabyć książki jego autorstwa (wydał 8 pozycji). Wiele osób otrzymało od Niego dedykacje. Ks. infułat zanlazł czas na osobiste rozmowy z wieloma parafianami, a także udzielenie wywiadu redaktorom kurowskiego kwartalnika "O Nas". Spotkał się z również z kilkoma osobami, którym pół wieku temu udzielił sakramentów, oraz swoimi ministrantami.