Minione wydarzenia

Żywa lekcja historii

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kurowie są regularnie zaznajamiani z naszą lokalną historią. We czwartek 14 czerwca napotkaliśmy klasę II b z Panią Elżbietą Pacochą pod figurą upamiętniającą ofiary z naszej miejscowości  poległe w czasie II Wojny Światowej.

101 rocznica Objawień Fatimskich. 13 czerwca 2018

Oktawa Bożego Ciała 2018

Msza św. na cmentarzu grzebalnym 2.06.2018

Boże Ciało. Procesja ulicami Kurowa 2018

Pierwsza Komunia Św. 2018

Szczególne podziękowania od Rady Duszpasterskiej dla Pań Katechetek Katarzyny i Bogusławy za trud przygotowania dzieci.

Rada Duszpasterska na III Forum Polskich Ormian

Na zaproszenie Ministra Diaspory Ormiańskiej oraz Ambasadora Republiki Armenii w Polsce, 19 maja 2018 przedstawiciele Rady Duszpasterskiej uczestniczyli w Trzecim Forum Polskich Ormian.

Była to okazja do uzgodnienia z Jego Ekscelencją Edgarem Ghazaryan szczegółów harmonogramu końcowych przygotowań do poświęcenia chaczkaru - daru Republiki Armenii dla Kurowa. Z propozycją odprawienia ormiańskiej Mszy św. w  Kurowie wystąpił ks. prof. prałat Józef Naumowicz, co spotkało się z aprobatą ks. proboszcza Wiesława Cieszko. Przeprowadziliśmy rozmowy z prezesami stowarzyszeń ormiańskich:  Panem Maciejem Bohosiewiczem oraz Panem Janem Abgarowiczem. O współpracy naszej parafii z Diasporą Ormiańską poinformowaliśmy również przedstawiciela Marszałka Senatu.

Pielgrzmka do Amerykańskiej Częstochowy

Maj to szczególny miesiąc, w którym w sposób wyjątkowy czcimy Maryję. Przy licznych figurach odprawiane są nabożeństwa majowe, nawiedzane są miejsca związane z jej kultem.

13 maja 2018 w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i 101 rocznicę Objawień Fatimskich, kilkoro naszych parafian odbyło pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w stanie Pensylwania - Amerykańskiej Częstochowy.

Centralnym miejscem świątyni jest kościół zaprojektowany przez polonijnego architekta George’a Szeptyckiego, z repliką obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dolna część kościoła została zaprojektowana w ten sposób, aby przypominała wnętrze kościoła na Jasnej Górze w Częstochowie. W czerwcu 1986 roku w westybulu świątyni została umieszczona urna z sercem Ignacego Paderewskiego.

Pamiętamy, że kilka lat temu ks. Wiesław Cieszko wraz z przedstawicielami naszej Parafii zawiózł do Doylestown ryngraf ufundowany przez Parafię i Gminę Kurów jako wotum dziękczynne za kanonizację Jana Pawła II.