Minione wydarzenia

Niepodległa - stulecie odzyskania niepodległości

Również nasza parafia w Kurowie włącza sie w cykl wydarzeń związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości. W ramach inicjatywy "NIEPODLEGŁA DO HYMNU",  w niedzielę 11 listopada o godzinie 12 (na początku sumy) zostanie odśpiewany hymn państwowy. Wydarzenie to znajduje się w oficjalnym kalendarzu obchodów tej rocznicy.

Pielgrzymka trzeźwościowa

W niedzielę 19 sierpnia 2018 roku odbyła się piesza pielgrzymka trzeźwościowa na Dębę, zorganizowana przez Gminną Komisję d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kurowie. Pątnicy wyruszyli z Kurowa około godziny 14.30.  Modlili się w intencji rodzin oraz osób dotkniętych problemem alkoholizmu.

40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

3 sierpnia 2018 r. po Mszy Świętej celebrowanej przez metropolitę lubelskiego arcybiskupa Stanisława Budzika wyruszyła 40. Jubileuszowa Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest „Owocem ducha jest miłość”. - Chodzi o to, by odkrywać w sobie radość, miłość, ciepło, życzliwość, przenosić te emocje do relacji w społeczeństwie, życiu zawodowym.

Wśród 2 tysięcy pątników nie zabrakło również pielgrzymów z Kurowa. Osoby z naszej parafii pielgrzymują w grupie 10, której przewodnikiem jest ks. prof. Piotr Goliszek. Tradycyjnie w służbach medycznych możemy spotkać naszych rodaków: Mirka "Tygrysa" Szozdę oraz Stanisława Kruka.

Pielgrzymi po przejściu w ciągu 12 dni około 320 km dotrą na Jasną Górę 14 sierpnia. W poniedziałek pątnicy opuścili Archidiecezję Lubelską, przechodząc przez most na Wiśle w Annopolu.

Pożegnanie grupy 10  po posiłku w Dzierzkowicach.

27 Zjazd Radia Maryja

W dniu 8 lipca 2018 roku wyjechała 53-osobowa grupa naszych pielgrzymów pod wodzą niestrudzonej Pani Zuzanny Czuchryty do Częstochowy na 27 Zjazd Radia Maryja.
Pogoda dopisała, humory też, a modliliśmy się za naszą Parafię i we własnych intencjach. Odbyliśmy też Drogę Krzyżową na murach Klasztoru Jasnogórskiego.
W drodze powrotnej cały autokar był rozmodlony i rozśpiewany dzięki Pani Zofii Koput.
Dziękujemy. Do zobaczenia za rok.
                          Janusz Turski

Currently are one guest and no members online