Sprzątanie kościoła

W bieżącym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kurowa z ul. Blich i Słonecznej w sobotę godz. 8.00

-----------------------------------------------------------------

27 lipca wspominamy: Św. Innocenty I, papież

Święty Innocenty I

Innocenty pochodził z Albano koło Rzymu. Był synem papieża Anastazego I - podczas jego pontyfikatu był diakonem w Rzymie. Kościołem kierował w latach 401-417. Innocenty I rozstrzygnął sprawy związane z dyscypliną kościelną i liturgią. Zajmował się bierzmowaniem, którego odtąd udzielać mogli tylko biskupi. Zakazał zawierania małżeństw biskupom, kapłanom i diakonom, lecz zgadzał się na to, by można je było zawierać przed wstąpieniem do stanu duchownego. Podkreślał znaczenie Stolicy Apostolskiej, jak również zalecał wprowadzenie liturgii rzymskiej w kościołach na znak jedności z następcami św. Piotra. Za pontyfikatu Innocentego I odbyły się ostatnie walki gladiatorów w amfiteatrze Tytusa i nastąpiło złupienie Rzymu przez Wizygotów pod wodzą Alaryka (392-410).
Innocenty I żądał, by uważano za obowiązujące zarządzenia Kościoła rzymskiego oraz by wszystkie najważniejsze sprawy przekazywano do rozważenia papieżowi. Interweniował w sporach episkopatu afrykańskiego, które powstały wskutek potępienia herezji pelagianizmu. Działał energicznie, aby zażegnać niebezpieczeństwo nestorianizmu.
Innocenty I zmarł w Rzymie i został pochowany na cmentarzu Poncjana przy Via Portuensis.

Regał na zużyte znicze

Na cmentarzu grzebalnym (przy bramie od strony Olesina) powstał regał, na którym możemy gromadzić zużyte znicze do powtórnego wykorzystania.

Godny strój

Kościół jest miejscem skupienia na modlitwie.

Pan Jezus pragnie powitać Cię w godnym stroju.

Nie zakładaj do Świątyni ubrań zbyt krótkich, obcisłych, legginsów i obcisłych spodni, głębokich dekoltów.

Jeśli Ty ofiarujesz Bogu godny strój, On odda Tobie po stokroć więcej !

Przygotowania do 46. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

3 sierpnia 2024 r. (sobota) z lubelskiej archikatedry wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która trwać będzie od 3 do 14 sierpnia 2024 r. (kolumna chełmska od 1 sierpnia). W drodze na Jasną Górę, pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło: „Pokój i dobro”.

Partnerem pielgrzymki będzie Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, który przeżywa jubileusz 300-lecia przybycia Zakonników do Lublina. Tegoroczne rekolekcje w drodze będą także czasem modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakonów.

Zapisy: Od 16 czerwca br. (niedziela) rozpoczynają się zapisy w parafiach, które będą trwały do 28 lipca (niedziela). Można również zapisywać się przez stronę internetową Pielgrzymki – https://pielgrzymka.lublin.pl/ Od 29 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską archikatedrą.

Procesja w Boże Ciało 2024

Pierwsza Komunia św. 2024