VII Dni Muzyki

W niedzielę, 13 listopada 2016r. Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie i Chór Gminy Kurów włączyły się w obchody 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI.

Podczas VII DNI MUZYKI, pod kierownictwem artystycznym Bogdana Lipińskiego, w kościele parafialnym została odprawiona Msza Święta „TRYDENCKA” w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Mszę celebrował ks. Mariusz Drygier, ŚPIEWY PROPRIUM: Schola Vox iucunda pod dyrekcją Agnieszki Mycki (Lublin, Kościół rektoralny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP), ŚPIEWY ORDINARIUM: Chór Tercja z SDK w Świdniku i Chór Gminy Kurów pod dyrekcją Bogdana Lipińskiego.

VII Dni Muzyki zostały objęte Patronatem Honorowym przez: Proboszcza Parafii pw. Michała Archanioła w Kurowie ks. Wiesława Cieszko, Wójta Gminy Kurów Stanisława Wójcickiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Władysława Chabrosa.

Kolejne zaproszenie:

26 listopada 2016 r. wystąpił zespół JERYCHO pod dyrekcją Bartosza Izbickiego z udziałem Chóru Tercja z SDK w Świdniku i Chóru Gminy Kurów pod dyrekcją Bogdana Lipińskiego.
JERYCHO to zespół wokalny posługujący się tradycyjnym idiomem śpiewu liturgicznego. Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię zaadaptowaną przez lidera Bartosza Izbickiego. W 2016 roku zespół uczestniczył w rozpoczęciu obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski 10 kwietnia w Pradze - śpiewał podczas mszy świętej w Bazylice św. Jerzego. W ciągu całego 2016 roku brał udział w kolejnych wydarzeniach związanych z rocznicą Chrztu Polski - projekt badawczy z dr. hab Jakubem Kubieńcem (UJ), cykl koncertów wraz z Bractwem Różanego Wianka z Jarosławia, a w listopadzie warsztaty i serię koncertów z Marcelem Peresem m.in. w Płocku i Warszawie.