Wizyta pastora Edwarda "Ned" Cieszko

alt

Witamy serdecznie w Parafii Kurów kuzyna ks. proboszcza - pastora Edwarda "Ned" Cieszko z Havelock, Płn. Karolina USA wraz z małżonką Vickie.
Pastor Cieszko jest inicjatorem współpracy pomiędzy OSP Kurów i Fire Department w Havelock. Był jednym ze sponsorów akcji, w wyniku której powstał, kręcony na Starym Rynku w Kurowie, klip video propagujący ideę wczesnego wykrywania raka piersi.

Podczas pierwszego dnia wizyty, pastor Cieszko odwiedeził naszą świątynię, cmentarz grzebalny oraz spotkał się z władzami gminy.

Dzień drugi to zwiedzanie pałacu w Kozłówce, spotkania z odnalezionymi krewnymi w Kamionce i Samoklęskach.

Dzień trzeci to wizyta u burmistrza Niska, odkrywanie koligacji z hrabiną Marią Resseguier i jej mężem Olivierem - filantropami i właścicielami tej miejscowości na przełomie XIX i XX w.

Dzień czwarty - spotkania z rodziną Cieszko, oraz strażakami z OSP Kurów (w tym przejażdżka po Kurowie wozem bojowym).

straz02.jpgstraz03.jpgDSC08215.JPGstraz01.jpg

W niedzielę rano pastor odleciał z Warszawy do Havelock via Amsterdam i Atlanta.