20 lat Legionu Maryi w naszej Parafii

27 października to nie tylko rocznica konsekracji naszej Świątyni, ale również 20 lecie istnienia przy naszej Parafii Legionu Maryi.
Z tej okazji odprawiona została uroczysta suma. Na początku ks. proboszcz Wiesław Cieszko serdecznie powitał legionistki oraz ks. kan. Jana Żukowskiego, który założył Legion w Kurowie. W/w księża celebrowali wspólnie Mszę św. Homilię wygłosil ks. Jakub Albiniak, w której wiele mówił o ludzkiej pokorze.
Nabożeństwo uświetniła również Pani Jankiewicz z córką grającą na skrzypcach, wykonując brawurowo "Ave Maria".
Na zakończenie wystąpiła Prezydent Legionu Maryi w Kurowie, Pani Zofia Chabros, dziękując  ks. kan. Janowi Żukowskiemu oraz opiekunom duchowym: ks. kan Edwardowi Kozakiewiczowi oraz obecnemu opiekunowi - ks. proboszczowi Wiesławowi Cieszko. Tuż przed błogosławieństwem wysłuchaliśmy pięknego wiersza napisanego przez jedną z legionistek oraz świadectwa wstawiennictwa Maryi.

Zdjęcia poniżej: