Poświęcenie nowych samochodów strażackich.

Uroczystości poświęcenia i formalnego przekazania pięciu nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla gmin Kurów i Baranów rozpoczęła uroczysta Eucharystia w kościele parafialnym w Kurowie 14 lipca o godz. 15.00.
Mszę św. w intencji straży pożarnych odprawił
ks. proboszcz Wiesław Cieszko.

Homilię wygłosił wieloletni kapelan strażaków z powiatu puławskiego
ks. kan. Andrzej Mizura. Nawiązał w niej do etosu i wielkiej odpowiedzialności strażaka.

O oprawę liturgiczną zadbali strażacy z jednostek OSP w Kłodzie i Baranowie. Mszę św. uświetniły Chór i Orkiestra Gminy Kurów.
Na końcu uroczystości ks. proboszcz Wiesław Cieszko wręczył na ręce Pana Wójta Stanisława Wójcickiego upominki dla OSP Kurów przekazane przez strażaków z Havelock w Północnej Karolinie.

Po Mszy św. , na Starym Rynku zostały poświęcne samochody bojowe dla jednostek OSP w Kurowie, Kłodzie, Płonkach, Baranowie i Czołnie przez ks. proboszcza Wiesława Cieszko i ks. kan. Andrzeja Mizurę.