95.rocznica Bitwy Warszawskiej

Obchody 95. rocznicy „Cudu nad Wisłą”, przypadające w dniu święta maryjnego, rozpoczęły się uroczystą liturgią sprawowaną o godz. 12.00 przez księdza proboszcza Wiesława Cieszko, który również wygłosił homilię. Przeplatały się w niej wątki:   "Cudu nad Wisłą", "Wiktorii wiedeńskiej" oraz jasnogórskiej Madonny.

We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, strażacy OSP z Kurowa i Płonek, Parafianie i przybyli goście.

Po Mszy św. obchody były kontynuowane przed budynkiem Kościoła parafialnego.

Pan Wójt St. Wójcicki wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Władysławem Chabrosem oraz ks. proboszczem Wiesławem Cieszko złożyli wieniec pod ścianą kościoła, na której widnieje pamiątkowa tablica.

Po okolicznościowym wystąpieniu Wójta, zebrani Parafianie wysłuchali programu słownego przygotowanego przez GOK.

Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła w Kurowie