Wąwolnica 2019

Tegoroczna piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wystartowało o godz. 7.00 spod bram naszego kościoła. Po błogosławieństwie ks. proboszcza Stanisława Stępnia i życzeniach dobrej drogi, udalismy się w trasę pod opieką ks. wikariusza Mariusza Szymaniaka. Mimo upału i zmęczenia połykaliśmy dzielnie kolejne kilometry. W tym roku nasza grupa liczyła 430 osób. Radośni i z pieśnią na ustach dotarliśmy do celu po 4 godzinach. Tu każdy mógł się pokłonić cudownej figurce Matki Boskiej Kębelskiej i prosić o łaski dla siebie, znajomych i parafii.

Ja miałem możność spotkać się z głównym celebrantem uroczystej sumy ks. biskupem sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem, który przekazał serdeczne pozdrowienia dla naszej parafii. Do zobaczenia za rok.

Janusz Turski