Pielgrzmka do Amerykańskiej Częstochowy

Maj to szczególny miesiąc, w którym w sposób wyjątkowy czcimy Maryję. Przy licznych figurach odprawiane są nabożeństwa majowe, nawiedzane są miejsca związane z jej kultem.

13 maja 2018 w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i 101 rocznicę Objawień Fatimskich, kilkoro naszych parafian odbyło pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w stanie Pensylwania - Amerykańskiej Częstochowy.

Centralnym miejscem świątyni jest kościół zaprojektowany przez polonijnego architekta George’a Szeptyckiego, z repliką obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dolna część kościoła została zaprojektowana w ten sposób, aby przypominała wnętrze kościoła na Jasnej Górze w Częstochowie. W czerwcu 1986 roku w westybulu świątyni została umieszczona urna z sercem Ignacego Paderewskiego.

Pamiętamy, że kilka lat temu ks. Wiesław Cieszko wraz z przedstawicielami naszej Parafii zawiózł do Doylestown ryngraf ufundowany przez Parafię i Gminę Kurów jako wotum dziękczynne za kanonizację Jana Pawła II.

Boże Narodzenie
(wtorek, 25, grudzień 2018, 24 dni temu)
Boże Narodzenie (drugie święto)
(środa, 26, grudzień 2018, 23 dni temu)