XXIV Dzień Papieski: Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia – 13.10.2024

W niedzielę 13 października 2024 r. organizowanego w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, obchodzić będziemy XXIV Dzień Papieski, który w tym roku przebiegać będą pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego stały się słowa ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.

,,Na moim przykładzie chciałbym pokazać, jak przyjmować cierpienie (..) Przybywam, jako pielgrzym prawdy i nadziei do sanktuarium św. Łazarza. Przybywam, aby moim własnym ciałem świadczyć o znaczeniu i sensie bólu, gdy go przyjmujemy z zaufaniem, zbliżając się do Boga bogatego w miłosierdzie (…) człowiek powinien się czuć wezwany, aby świadczyć miłość w bólu” – słowa te Jan Paweł II wypowiedział do ludzi trędowatych w czasie swojej pamiętnej wizyty na Kubie w styczniu 1998 roku. Wypowiedziane przez człowieka chorego pośród chorych słowa, można uznać za spójny wyraz myśli i osobistego świadectwa papieża, który głoszoną innym prawdę okupił własnym cierpieniem… [więcej: https://dzielo.pl/dzien-papieski/dzien-papieski-2024/haslo/].

Jak co roku, Dniu Papieskiemu towarzyszy zbiórka pieniędzy na edukację i rozwój młodych zdolnych osób z małych miejscowości. Zebrane środki pomagają nowemu pokoleniu uczyć się, studiować i w pełni rozwijać swoje możliwości, aby mieć tę pasję życia.

I Niedziela Adwentu
(niedziela, 01, grudzień 2024, za 46 dni)