Wizyta księżnych Barbary Marii Czartoryskiej i Ireny Bylickiej z Czartoryskich w Kurowie

W sobotę 30 listopada 2019 r. gościliśmy w Kurowie księżne Barbarę Marię Czartoryską oraz Irenę Bylicką z Czartoryskich. Towarzyszyła im grupa przewodników z Koła Przewodników PTTK im. Książąt Czartoryskich w Puławach.

Księżne rozpoczęły wizytę od obejrzenia pałacu w Olesinie. Następnie przybyły do wikariatu, gdzie zaznajomiliśmy je z przebiegiem prac, które odbywają się od kilku lat na terenia naszej parafii. Szczególne zainteresowanie wykazały wątkiem związanym z ks. Grzegorzem Piramowiczem i naszymi kontaktami z diasporą ormiańską. W drodze do kościoła obejrzały chaczkar - dar Jego Ekscelencji Edgara Gazarian i  arcybiskupa Rafała Minassiana - Eparchy Ormiańskiego Kościoła Katolickiego dla Armenii, Gruzji, Rosji i Europy Wschodniej. Kulminacyjnym momentem wizyty było zejście do krypty z pochówkiem ks. Piramowicza, gdzie księżna Barbara zapaliła znicz i odmówiliśmy modlitwę. Wspólne zdjęcie przed frontonem kościoła zakończyło ten wyjątkowy dzień dla naszej parafii i gminy.

Transmisja

niedzielnej Mszy św.

Currently are one guest and no members online