Get Adobe Flash player

Wizyta księżnych Barbary Marii Czartoryskiej i Ireny Bylickiej z Czartoryskich w Kurowie

 

  W sobotę 30 listopada 2019 r. gościliśmy w Kurowie księżne Barbarę Marię Czartoryską oraz Irenę Bylicką z Czartoryskich. Towarzyszyła im grupa przewodników z Koła Przewodników PTTK im. Książąt Czartoryskich w Puławach. 

     Księżne rozpoczęły wizytę od obejrzenia pałacu w Olesinie. Następnie przybyły do wikariatu, gdzie zaznajomiliśmy je z przebiegiem prac, które odbywają się od kilku lat na terenia naszej parafii. Szczególne zainteresowanie wykazały wątkiem związanym z ks. Grzegorzem Piramowiczem i naszymi kontaktami z diasporą ormiańską. W drodze do kościoła obejrzały chaczkar - dar Jego Ekscelencji Edgara Gazarian i  arcybiskupa Rafała Minassiana - Eparchy Ormiańskiego Kościoła Katolickiego dla Armenii, Gruzji, Rosji i Europy Wschodniej. Kulminacyjnym momentem wizyty było zejście do krypty z pochówkiem ks. Piramowicza, gdzie księżna Barbara zapaliła znicz i odmówiliśmy modlitwę. Wspólne zdjęcie przed frontonem kościoła zakończyło ten wyjątkowy dzień dla naszej parafii i gminy.

    

Liturgia dnia

LUMEN TV

WEBCAM

Transmisja

niedzielnej Mszy św. 

godz. 10.30

 

 

watykan.jpg - 13,47 kB

 

 

Z kalendarza

Wielki Post (pierwsza niedziela)
(niedziela, 01, marzec 2020, za 7 dni)
Niedziela Palmowa
(niedziela, 05, kwiecień 2020, za 42 dni)
Wielki Czwartek
(czwartek, 09, kwiecień 2020, za 46 dni)
Wielki Piątek
(piątek, 10, kwiecień 2020, za 47 dni)
Wielkanoc
(niedziela, 12, kwiecień 2020, za 49 dni)

Licznik

Dzisiaj 209

Wczoraj 126

W tym tygodniu 1011

W tym miesiącu 3109

Wszystkie 644529

Currently are 2 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Klucze dla kamieniarzy

Kościelny:

tel. 508321024