Organizacje

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja funkcjonuje w naszej Parafii od 16 maja 2001r.
Głównym celem Koła jest ewangelizacja i formacja. Należy do niego około 60 osób.
Spotykamy się co miesiąc 16 dnia każdego miesiąca na adoracji Najświętszego Sakramentu, godzinę przed Mszą Św. :
latem godz. 1700   wystawienie Najświętszego Sakramentu
         godz. 1800   Msza Św.
zimą  godz. 1600   wystawienie Najświętszego Sakramentu
         godz. 1700   Msza Św.
Modlimy się za Ojczyznę, za Papieża, za księży pracujących w naszej parafii i za wszystkich członków Koła i ich Rodziny.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Parafii do wspólnej modlitwy.
16 dzień miesiąca to dzień wyboru naszego Rodaka Jana Pawła II  na Stolicę Piotrową.

Ministranci

Ministrant jest POMOCNIKIEM przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych.
Nazwa pochodzi od ministrare" znaczy "służyć". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.
Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy świętej. Pomaga również po zakończeniu Mszy świętej.

Ministranci naszej parafii:

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do służby ministranckiej. Zbiórki w soboty o godz. 10.00.

Schola

Próba Scholi "Kościelne Nutki" na trawniku przed plebanią.

KSM

„Zasadniczym celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.” (Statut KSM, par. 13)

KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, spotkania odbywają się w każdą środę o  godz. 18.00 w salce na plebanii.

Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w środowych spotkaniach KSM!