Stowarzyszenie Otwarty Krąg na Górze Św. Anny

W dniach 10-12 września 2018, 48 osobowa grupa członków Stowarzyszenia "Otwarty Krąg" pod przewodnictwem Pana Prezesa Jarosława Chabrosa przebywała na Śląsku.

Nasza baza noclegowa była usytuowana w Głuchołazach, blisko granicy z Czechami. Stąd wyruszaliśmy na zwiedzanie pobliskich kościołów i klasztorów. Miedzy innymi w Jędrzejowie zobaczyliśmy kościół i klasztor Cystersów (najstarszy w Polsce). To tutaj żył i pisał pierwsze kroniki  biskup Wincenty Kadłubek. W Nysie zwiedzaliśmy Pałac Biskupi, a w Otmuchowie i Paczkowie lokalne kościoły.

Kulminacyjnym punktem pobytu na Śląsku była Msza św. w bazylice na Górze Św. Anny. Mieliśmy tam możliwość ucałowania relikwi Św. Anny.

Te dni minęły pełne słońca, śpewu, modlitwy i humoru. Choć program był napięty, od rana do wieczora nikt nie narzekał. A werwy i samozaparcia nie jeden zdrowy by pozazdrościł.

Janusz Turski

Boże Narodzenie
(wtorek, 25, grudzień 2018, 24 dni temu)
Boże Narodzenie (drugie święto)