Wizyta ks. infułata Grzegorza Pawłowskiego

W niedzielę 29 kwietnia gościliśmy  w naszej parafii ks. infułata Grzegorza Pawłowskiego (Jakub Hersz Griner). W roku bieżącym ks. Pawłowski obchodzi 60 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Wizyta w Kurowie wpisuje się w cykl odwiedzin miejsc, w których ks. infułat pracował przed wyjazdem do Ziemi Świętej w 1970 roku. Ks. Pawłowski był wikariuszem w Kurowie w latach 1966 - 1967. Ks. infułat głosił homilie na Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 oraz 12.00, w których przybliżał nam historię swojego życia. Po każdej Mszy św. można było nabyć książki jego autorstwa (wydał 8 pozycji). Wiele osób otrzymało od Niego dedykacje. Ks. infułat zanlazł czas na osobiste rozmowy z wieloma parafianami, a także udzielenie wywiadu redaktorom kurowskiego kwartalnika "O Nas". Spotkał się z również z kilkoma osobami, którym pół wieku temu udzielił sakramentów, oraz swoimi ministrantami.