EDK 2018

W nocy z 9 na 10 marca 2018 roku odbyła się kolejna Lubelska Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku  rozważaliśmy Misterium Męki Pana Jezusa na pięciu trasach. Rozpoczęliśmy koncelebrowaną Mszą św. w katedrze pod przewodnictwem JE Arcybiskupa Stanisława Budzika. Około 20 wyruszyliśmy na trasy.

Tradycyjnie w EKD wzięło udział ponad 20 osób z naszej Parafii. Po całonocnej wędrówce dotarliśmy do Sanktuarium MBK w Wąwolnicy po godzinie 6 rano w sobotę.

Ks. Mirosław Ładniak do uczestników EDK:

Drodzy Ekstremalni Przyjaciele

Ta droga zmienia człowieka i nieważne czy przeszliśmy 30, 40 czy 50 km. Każdy krok, każda łza przybliżały nas do celu i do Pana. Wszystkim uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pragnę jeszcze raz gorąco pogratulować decyzji i podziękować za udział w tym duchowym doświadczeniu, gdzie ból, łzy i wysiłek, łączyły się z modlitwą. Z pewnością każdy z nas doświadczył wielu łask, które będą kształtowały nasze życie.
Życzę wszystkim, aby owoce EDK trwały w nas i pomogły w pełni przeżyć Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zachęcam także do modlitewnej pamięci o naszych Przyjaciołach, których dobry Bóg postawił na szlaku EDK. Każda trasa ma swoich Przyjaciół. Są to parafie, gdzie księża wraz z parafianami, troszczyli się o nas, jak również prywatne osoby otwierające swoje domy. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
Pragnę Wam gorąco podziękować za Wasze otwarte serca i chęć dzielenia się z potrzebującymi. W czasie Mszy Świętej zebraliśmy w sumie 11 232 złote i dzięki temu wsparliśmy Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Pacjentów Leczonych Żywieniowo „Mogę Żyć”. Jesteście Ekstremalni również w dzieleniu się z innymi.

W imieniu całego sztabu EDK rejonu Lublin, dziękuję za tę wspólnotę wiary, którą stworzyliśmy wychodząc na EDK i zachęcam, aby swoimi doświadczeniami podzielić się na naszej stronie internetowej www.edk.pielgrzymka.lublin.pl i na Facebook’u.

Do zobaczenia na przyszłorocznej EDK.

Ks. Mirek Ładniak ze sztabem EDK rejonu Lublin

I Niedziela Adwentu
(niedziela, 02, grudzień 2018, 8 dni temu)
II Niedziela Adwentu