Wizyta w ambasadzie Republiki Armenii

Na zaproszenie Jego Ekscelencji Edgara Ghazaryan, w sobotę 3 marca 2018 przedstawiciele naszej Parafii pod przewodnictwem ks. proboszcza Wiesława Cieszko gościli w ambasadzie Republiki Armenii w Warszawie. Podczas rozmowy dokonaliśmy wstępnych ustaleń dotyczących daru Republiki Armenii dla Kurowa - chaczkaru. Monument ważący 1 tonę i wysoki na 2 metry, zostanie wkrótce przetransportowany z Armenii do Kurowa transportem kołowym. Nad wyrzeźbieniem tego unikalnego daru czuwał osobiście ordynariusz na Europę Wschodnią - arcybiskup Raphaël François Minassian (będzie uczestniczył w uroczystości poświęcenia w Kurowie).

Zostaliśmy również poinformowani, iż film zrealizowany w ubiegłym roku przez TV Armenia opowiadający o Kurowie zostanie przetłumaczony przez armeńską Yerkir Media TV i wyemitowany w Telewizji Polskiej. Będzie to niewątpliwie wspaniała promocja naszej miejscowości.

Wielki Post (pierwsza niedziela)
(niedziela, 10, marzec 2019, 9 dni temu)
Niedziela Palmowa
(niedziela, 14, kwiecień 2019, za 26 dni)