Get Adobe Flash player

O zachowaniu się w kościele ... 9 zasad uczestniczącego w katolickiej Mszy św.

 
1. Zachowaj rozmowy na później - podczas liturgii, wokół ciebie ludzie modlą się i słuchają jedynie głosu Boga. Słowo Boga zostaje odczytane, a modlitwy zostają we wspólnocie podczas mszy. Są to rzeczy, które wierni pragną usłyszeć, jeśli rozmawiasz, zakłóci to zdolność skupienia się na Bogu osób wokół ciebie. 
 
2. Ustaw swój telefon na tryb samolotowy i trzymaj w kieszeni - oczywiście, nie jesteś w samolocie, tylko w kościele. Jednak to coś więcej niż zwykły budynek. To miejsce święte, oddzielone, służące do czczenia Boga. Wyciszenie telefonu pomoże uniknąć ci zawstydzających zakłóceń podczas tych cichszych części mszy. W dzisiejszym świecie trudno nam nawet przez godzinę nie patrzeć na nasze telefony, ale z szacunku i czci, proszę, postaraj się powstrzymać od pisania czy używania Internetu, kiedy jesteś w domu Boga.
 
3. Proszę, podejdź po błogosławieństwo, ale nie Komunię Świętą - możesz być zaproszony, aby podczas Komunii Świętej podejść do kapłana i otrzymać błogosławieństwo. Żeby to zrobić, skrzyżuj ręce na piersi, aby ksiądz (tylko ksiądz może udzielić błogosławieństwa w ten sposób) wiedział, że nie podchodzisz po Komunię. Możesz też w tym czasie pozostać w ławce i modlić się. Jest wiele powodów, dla których Kościół prosi osoby, które jeszcze nie otrzymały pierwszej Komunii Świętej, by nie brały udziału w tym świętym sakramencie. Katolicy głęboko wierzą, że Eucharystia jest ciałem, krwią, duszą i boskością Jezusa Chrystusa. Proszę, uszanuj ich wierzenia poprzez nieprzyjmowanie komunii w tym czasie.
 
4. Wypluj gumę, a przekąski zostaw na później - w domu Boga najlepiej zrezygnować z przekąsek, aż do zakończenia liturgii. Jedzenie może bardzo przeszkadzać, kiedy inni próbują utrzymać modlitewne skupienie.
 
5. Nie musisz zgadywać, co się dzieje - możesz śledzić wspólnie mszał. Przeważnie w ławce znajdziesz książeczkę, w której zawarte są czytania, modlitwy i pieśni. A to wszystko, byś mógł śledzić przebieg mszy.
 
6. Siedź. Stań. Klęcz. Powtórz - w tym przypadku najlepiej śledzić osoby obok ciebie i naśladować ich zachowanie.
 
7. Dzieci są mile widziane we wspólnocie, ale bądź świadom ich zachowań - większość osób lubi widok maluchów i dzieci na mszy. Małe zamieszanie, płacz i hałas to nieodzowny element, jeśli chodzi o dzieci. Jeżeli jednak twoje dziecko za często zakłóca spokój, to najlepiej zabrać je na tył kościoła. Pamiętaj, mimo że inni myślą, że jest ono urocze, jest to czas modlitwy i skupienia się na Bogu.
 
8. Ubierz się odpowiednio - w naszej kulturze hołdującej wygodzie i swobodzie czasem zapominamy, że nie powinniśmy wszędzie nosić spodni do dresów i japonek. Jest wiele ważnych wydarzeniach, na których obowiązują pewne zasady, jeśli chodzi o ubiór. Katolicka msza to jedno z nich. Twoje ubrania nie muszą być wyszukane, ale powinny być skromne i wyrażające szacunek dla atmosfery modlitewnej.
 
9. Poczekaj, aż ksiądz wyjdzie, zanim opuścisz kościół po mszy, zaczniesz rozmawiać czy wyjmować telefon - prawdopodobnie zobaczysz ludzi zaczynających wychodzić i przygotowujących swoje rzeczy od razu po komunii, ale to nie oznacza, że nadszedł czas wyjścia. Prawidłowe postępowanie to zaczekać, aż ksiądz wyjdzie i wtedy można iść za jego przykładem.

Liturgia dnia

LUMEN TV

WEBCAM

Transmisja

niedzielnej Mszy św. 

godz. 10.30

(należy kliknąć w poniższą grafikę}

 

watykan.jpg - 13,47 kB

 

 

Z kalendarza

I Niedziela Adwentu
(niedziela, 01, grudzień 2019, za 14 dni)
II Niedziela Adwentu
(niedziela, 08, grudzień 2019, za 21 dni)
III Niedziela Adwentu
(niedziela, 15, grudzień 2019, za 28 dni)
IV Niedziela Adwentu
(niedziela, 22, grudzień 2019, za 35 dni)
Boże Narodzenie
(środa, 25, grudzień 2019, za 38 dni)
Boże Narodzenie (drugie święto)
(czwartek, 26, grudzień 2019, za 39 dni)
Święto Trzech Króli
(poniedziałek, 06, styczeń 2020, za 50 dni)

Licznik

Dzisiaj 149

Wczoraj 99

W tym tygodniu 816

W tym miesiącu 2405

Wszystkie 622840

Currently are 7 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Klucze dla kamieniarzy

Kościelny:

tel. 508321024