41. Lubelska Piesza Pielgrzymka Na Jasną Górę

Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to wydarzenie, które od dziesiątków lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W tym roku wyruszyliśmy już 41. raz, przyświeca nam będ  hasło: „Owocem Ducha jest miłość.”

Wyjście z Lublina odbyło się 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed archikatedrą o godzinie 8.30. Lubelska Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyszli w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną Pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

Konferencje w czasie rekolekcji w drodze wygłosi br, Szymon Janowski – kapucyn, odpowiedzialny za spotkanie młodych GOLGOTA MŁODYCH.

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Są to rekolekcje w drodze. Cechuje ją duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie porządku.

Na trasie tegorocznej pielgrzymki tradycyjnie juz spotkać można pątników z naszej parafii.